Ta strona wygląda tak kiepsko, ponieważ korzystasz z przeglądarki nie obsługującej ogólnie przyjętych standardów internetowych. Aby zobaczyć ją w pełnej krasie, zaktualizuj ją do wersji zgodnej z tymi standardami. Trwa to krótko i nic nie kosztuje.

Bractwo Matki Bożej Uzdrowienie Chorych przy parafii p.w. św. Kamila w Zabrzu, 41-800 Zabrze, ul. Dubiela 10; tel. +48 32 271-50-37Cudowny obraz Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach


Przyciąga do siebie i zachwyca. Sprawia, że możesz zatrzymać się na chwilę, oddać zadumie i refleksji. Masz wrażenie, że patrzysz w Oblicze Tej, która kocha Ciebie w najtrudniejszych chwilach życia. Jest z Tobą w udręce i cierpieniu, w płaczu i boleściach. Jej nieziemska, dziewczęca twarz, leczy i dodaje nadziei.


Obraz Matki Bożej Uzdrowienie Chorych powstał w 1910 r. Autorem obrazu jest niemiecki malarz niejaki R. Richter z Kłodzka.


Wymiary obrazu wynoszą 153 cm wysokości na 74 cm szerokości. Obraz nie posiada własnych ram, a jego ozdobą są dwie złote kolumny umieszczone po bokach oraz piękno całego neogotyckiego ołtarza.


2005-2006 © KAMILIANIE-ZABRZE.PL & Krzysztof Gawliczek